Ламінат: плюси і мінуси

Універсальний, простий в обслуговуванні, за помірною ціною, ламінат став найпопулярнішим покриттям для підлоги сучасності. У його використанні є як ряд переваги, так і недоліки, які необхідно враховувати при виборі матеріалу. Ознайомтеся з наступною інформацією, перш ніж приймати остаточне рішення про те, щоб використовувати ламінат в будинку або комерційній нерухомості.

Переваги ламінату

Зручне пакування. Ламінат продається в упаковці довжиною близько 1 - 2 м і шириною близько 20 см. Він також доступний у формі плитки різних розмірів. Надійний захист матеріалу здійснюється за допомогою плівки, яка покриває всю упаковку з ламінатом.
Універсальність. Сьогодні підлога з ламінату може імітувати текстуру десятків різних видів деревини. В процесі друку можна відтворювати зовнішній вигляд природного каменю, а також покриття з кераміки. З текстурованим тисненням ламінат може навіть певною мірою відтворювати текстуру поверхні цих природних матеріалів.
Прибирання. Стійкий шар ламінованої підлоги захищає матеріал від плям в разі потрапляння на нього різних речовин і обслуговується легко. Єдина вимога до збирання - видалення піску і бруду, які здатні повільно руйнувати захисний шар.
Установка. Збірка ламінату з'єднанням дощок один з одним є однією з найпростіших завдань. Нові інновації у виробництві цього матеріалу призвели до того, що вам навіть не знадобиться використовувати клей. Ви просто розміщуєте лист підстилаючого матеріалу, а потім скріпляєте дошки або плитки один з одним.
Стійкість. Ламінат стійкий до багатьох факторів, які можуть призвести до втрати кольору інших типів покриттів. Зносостійкий шар захищає його від плям, пилу і бруду, що робить його відмінним матеріалом для прихожих і сходових майданчиків. Він також протистоїть вицвітанню при дії ультрафіолетових променів, що робить його популярним покриттям навіть для сонячних приміщень.

Недоліки ламінованого покриття

Повторне полірування. Ламінована підлога не може бути знову відполірована. Вона має один захисний шар, і коли він зношений, то окремі частини повинні бути замінені. Згодом захисний шар на всьому покритті може стиратися і дряпатися, що впливає на зовнішній вигляд ламінату.
Звук: коли ви йдете по ламінованій підлозі, він відтворює глухий звук, даючи відчути ненатуральну природу матеріалу. Це може бути компенсовано деякою мірою за рахунок використання матеріалів підстилаючого шару, який може допомогти для імітації звуку від дошки.
Жорсткість: ламінат є досить жорстким і не прогинається під дією високої ваги. Навіть пробка або піна на підкладці як правило не вирішують цю проблему. Щоб зберегти якісне і красиве покриття, підбирайте відповідний клас ламінату, щоб він витримував передбачувані вами навантаження.
Тривалість експлуатації: тривалість життя ламінованого покриття буде ґрунтуватися на якості матеріалу і товщині захисного шару. Більшість ламінованих підлогових покриттів поставляється з гарантією, однак важливо перевіряти умови гарантії, перш ніж купити. У деяких випадках вам доведеться вжити певних заходів обережності в процесі установки або можливий ризик анулювання гарантії і втрати її захисту.