ru ua

Яку вибрати підкладку під ламінат?

какую выбрать подложку под ламинат

Підлогове покриття з ламінованих дощок сьогодні вкрай популярно в будь-якому інтер'єрі. Його застосування пов'язане з простотою монтажу ламінату і різноманітній палітрі відтінків і текстур, що імітують дерево, камінь, плитку і навіть паркет. Як для будь-якого матеріалу, ламінату потрібно комплектація, в даному випадку це підкладка для підлоги.
 
Для чого потрібна підкладка під ламінат?
Щоб розуміти всю важливість підкладки, варто згадати структуру ламінованого покриття для підлоги. Воно складається з деревної тирси, спресованих за допомогою розчинів смоли, а також спеціальній прес-форми. Нижня частина ламінатної дошки покрита полімерним шаром, він виконує бар'єрну функцію, перешкоджаючи потраплянню вологи всередину панелі. Підкладка необхідна, щоб посилити захист від негативного впливу вологи на ламінат, яка може виходити від підстави стяжки.
 
Ще одне призначення - це механічна міцність і довговічність використання покриття. Підкладка під ламінат є проміжним шаром між бетонною стяжкою і деревними плитами, заповнює мінімальні зазори між ними і амортизує постійне тертя. Саме завдяки м'якості підкладки ламінат не скрипить при ходьбі, а загальне підлогове полотно не просідає навіть через десятки років експлуатації.
 
Види підкладки під ламінат
Ізолон. Це матеріал зі спіненого поліетилену випускається у вигляді рулонів і є доступним матеріалом для підкладки. Його ефективність оцінюється на середньому рівні, дозволяє швидко обладнати підкладку під ламінат. А ось практичність матеріалу досить сумнівна - при монтажі ізолон легко механічно пошкодити. Існує також ламінований фольгою ізолон, який відрізняється відмінними теплоізоляційними характеристиками і забезпечує пароізоляцію.
Пробка. Підкладка з коркового шпону - дуже дорогий, при цьому, дуже ефективний варіант. Крім м'якого підстави для ламінату, вона забезпечує високу звукову ізоляцію і захищає підлогове покриття від теплообміну з бетонним покриттям. А ось пароізоляцію пробка забезпечити не може, тому перед укладанням підкладки необхідно застелити підставу поліетиленовою плівкою.
Спінений полістирол. Підкладка з полістиролу має властивості, подібними ізолону, але відрізняється більшою надійністю. Як більш дорогого і альтернативного варіанту варто віддати перевагу полістирол, який не дає усадки при тривалій експлуатації, при цьому, має гарну міцність.
Деревні плити, підкладка тихий хід 4 мм. Це тепло- і звукоізоляційні плити, виготовлені на основі відходів деревообробної промисловості, при цьому, вони є повністю екологічними і безпечними. Високий рівень теплоізоляції і достатня товщина підкладки (до 7 мм) дозволяє обладнати ними підкладку під ламінат в приватних будинках.