ru ua

Укладання ламінату

Укладання ламінату: легко, просто і надійно
 
«Не такий страшний чорт, як його малюють» - ця приказка ідеальна для опису укладання ламінату. На перший погляд, здається, дуже складно розібратися у всіх нюансах роботи з ламінованим покриттям і правильним його монтажем. Але всім нам на допомогу навчальні відеоролики з Інтернету і професійні майстри.
 
Отже, якщо до типу та класу ламінату ви вже визначилися, ціна вас влаштовує, і підкладка вже вибрана, можна сміливо починати укладання ламінованого покриття. Спробуємо розібратися, як же це зробити самостійно, щоб заощадити гроші і постати перед дружиною героєм і майстром на всі рукі.Укладка ламінату
 
Готуємося до укладання ламінату
Правила укладання ламінованого покриття прості, але їх потрібно дотримуватися, інакше результат змусить пошкодувати про недисциплінованість в роботі.
 
Відразу після покупки ламінованої дошки потрібно її розпакувати і перевірити якість. Потім рекомендується на дві доби залишити в приміщенні, куди вона призначається, так би мовити, дати акліматизуватися.
 
Наступний крок - це підготовка поверхні, яку потрібно вирівняти, висушити і очистити від сміття. В ідеалі, потрібно пройтися з рівнем по всій підлозі і вирівняти кути. Потім потрібно постелити підкладку під ламінат. Найоптимальніший варіант - підкладка «Тихий хід». Але є і бюджетні варіанти, але зі своїми недоліками. Вирішувати вам з урахуванням коштів, які можете витратити на ремонт в цілому і, власне, на підлогу.
 
Мінімальний набір інструментів для укладання
При монтажі ламінату не обійтися без самого ламінованого покриття і підкладки під нього, молотка для підбиття ламінату, дерев'яного бруска, рулетки, олівця, лобзика або пили, а також струбцини для підгону останнього ряду. Здавалося б, набір невеликий, головне - правильно ним скористатися.
 
Які правила та рекомендації щодо правильному укладанні ламінату?
Отже, якщо все готово, можна приступати до роботи. Спочатку треба розкачати поліетилен перпендикулярно майбутньої укладанні внахлест приблизно на 20 см. Потім слід розстелити підкладку під ламінат стик в стик. І тільки після цього можна починати саму укладку ламінату.
 
Напрямок повинно бути паралельно сонячним променям або перпендикулярно довгій стороні - в коридорі або довгих кімнатах. Ламінована дошка, як правило, має замкове з'єднання у вигляді засувки. Плитки між собою потрібно з'єднувати під кутом приблизно 30-45 градусів натисканням вниз.
 
Першу панель потрібно укладати з далекого лівого кута від входу. Замки у першого ряду слід відпиляти. Між стіною і дошкою рекомендують вставляти розпірки товщиною приблизно 10 мм, які після закінчення робіт потрібно витягти. Це для того, щоб з часом стать не вигнувся після розширення.
 
Є багато важкодоступних місць, де складно стикувати плитки під кутом, як біля вікон, під батареями і т.д. У таких випадках потрібно з'єднувати плитки в площині і підбивати молотком через дерев'яний брусок.
 
Ось приблизна коротка інструкція під назвою укладання ламінату, так би мовити, для чайників. Але чи варто цим займатися самостійно або краще звернутися за допомогою до фахівця - вирішувати вам.